צריך דיילי שואו ישראלי!

נכתב ב-5 במאי 2009, 18:40 | על-ידי לירון | קטגוריות: כללי

2

אם למישהו בעולם הטלוויזיה בישראל היה שכל, דודו ארז היה מנחה את הגרסה הישראלית של הדיילי שואו. ובאמת גרסה ישראלית, לא תכנית עם אולפן דומה וסטנדאפיסטים שבאים לתת פאנצ'ים בשקל. באמת "כתבים" ודיונים על אקטואליה, ולצחוק על פוליטיקאים שסותרים דברים שהם אמרו לפני הבחירות (זה 70% מההומור הפוליטי בדיילי שואו, וזה לא מפסיק להצחיק, כי פוליטיקאים הם פתטיים).

ו"עד כאן" עם יעקב כהן ממש לא קרובה לזה, עד כמה שראיתי. אני מודה, לא ראיתי מספיק, אבל היה קשה לפספס את התחושה ה"דאחקתית" שכל התוכנית מועברת בה.

תגובות (2)

מצב הסאטירה בארץ הוא, בהחלט, בקרשים. באופן מפתיע זה ביחס הפוך לדרישה. תכניות הסאטירה ובראשן ארץ נהדרת סוחפות רייטינג מרשים.
ניסיתי לצפות לפני כמה ימים בספיישל יום העצמאות של ארץ נהדרת. זה פשוט היה נוראי. אפילו תכנית הדגל של הסאטירה הישראלית מושתתת כולה על חיקויים והומור פיזי. אלו, אולי ראויים להיות כלי שולי בשימוש תכנית סאטירה, אבל כל הקריטריונים האמיתיים שנדרשים ממנה: רלוונטיות, נשכניות, מסר ועידון חסרים לחלוטין.
קראתי לא מזמן על מחקר שמספר שרוב הציבור הישראלי לומד על המתרחש בזירה הפוליטית מתכניות כמו ארץ נהדרת. אם כך הדבר, זה עשוי להסביר את התופעה. הרי אם לארץ נהדרת מונופול גם על החדשות וגם על הסאטירה, היא בקלות יכולה ליצור קיצורי דרך ולהימנע מלהשקיע יצירתיות אמיתית.

אני לא מכיר את דודו ארז, אבל אם הוא כישרוני כמו ג'ון סטוארט, אני אשמח לצפות בו.

"אני לא מכיר את דודו ארז, אבל אם הוא כישרוני כמו ג'ון סטוארט, אני אשמח לצפות בו."
_______________

הוא לא.